Jump to content

Cerere unban goldenboy


Recommended Posts

Nickul vostru:  goldenboy
IP-ul:   
86.120.191.131
STEAMID-ul:  STEAM_0:1:529722579
Motivul pentru care aţi primit ban:  wall
Adminul care te-a banat:  UDR
Ora aproximativă:  02.05.2026 ora  14:20
Dovezile tale (Print la consola):  

Connecting to 51.38.118.195:27015...
Connection accepted by 51.38.118.195:27015
* Privileges set
************************************************ 
Informatii despre Ban 
Nume: goldenboy 
SteamID: STEAM_0:1:529722579 
Motiv: wall 
Timp de Unban: Ban Permanent 
Nume Admin: UDR 
Admin SteamID: STEAM_0:0:65731556 
************************************************ 

BUILD 4002 SERVER (0 CRC)
Server # 157
Kicked :"You are banned from this server. Check your console"

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Acum cateva luni in urma am urmarit alte 2-3 demo-uri cu tine (prost facute este adevarat) unde nu se vedea mai lucru, decat 1-2 faze suspecte. Pe timpul ala era o perioada cand nu jucam si nu te cunosteam, cu toate ca 80% dintre jucatori/admini te suspectau ca trisezi.

De doua luni m-am reapucat si voluntar sau involuntar am inceput sa iti urmaresc stilul de joc si am ajuns la urmatoarele concluzii:

-In 100% din cazuri cand un adversar este dupa vreo cutie tu mereu verifici.

-In cazurile cand nu este nici un adversar dupa aceeasi cutie tu nu verifici sau doar  tragi la "misto" de mouse de parca ai verifica. Si nu, nu verifici la fel ca atunci cand este adversar.

-In momentele cand primesti FB si nu ai nici un adversar in preajma sau unu care ar putea sa vina pe tine sa te omoare, tu niciodata nu incerci sa te retragi sau sa te ascunzi. In momentele acelea orice jucator are uneori putin intentia sa scape.

-Nu faci push prin pereti niciodata in zonele unde nu sunt adversari.

-Nu arunci niciodata un HE/FB intr-o zona unde nu sunt adversari, chiar si la inceput de runda.

-Pe fundalul sonor unde se aud si pasii coechipierilor si sunete de impuscaturi, tu auzi doar pasii adversarilor si stii exact din ce directie vin ei, ceea ce din punctul meu de vedere (chiar si cu casti performante) este imposibil in majoritatea cazurilor.

-In rundele unde mai raman 1-2 adversari in viata tu nu mai verifici nici o zona si te duci exact in zona unde sunt ei. Cu toate ca tu nu stai cu noi pe TeamSpeak si nu primesti info de la nimeni.

-In majoritatea cazurilor faci pick cu pre-fire pe adversarii care doar campeaza sau se misca pe shift.

Din punctul meu de vedere in demo-ul facut de UDR sunt 2 faze clare.

Faze ca acestea din demo se pare ca sunt la ordinea zilei la tine.

 

De la mine CONTRA. 

Sa vedem ce spun si altii.

 

Zi buna!

  • Like 1

5694035.gif

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sincer, nu e o decizie pe care o iau cu plăcere. Se vede clar că omul are skill, joacă bine și are experiență,asta nu poate fi contestat și din punctul meu de vedere are respectul meu pentru asta.

Totuși, chiar dacă nu pot spune 100% sigur că folosește wall, există suficiente momente suspecte cât să ridice semne de întrebare. În astfel de situații, cred că trebuie să mergem pe partea de siguranță pentru comunitate, chiar dacă asta înseamnă că uneori putem nedreptăți pe cineva care poate e doar foarte bun.

Nu e o decizie personală împotriva lui și nu îi contest valoarea ca jucător. Din contră, tocmai pentru că joacă bine, e și mai greu de tras o linie clară. Dar până când lucrurile sunt complet lămurite, consider că menținerea banului e varianta corectă.

Respect pentru nivelul lui de joc, dar în același timp trebuie să păstrăm serverul cât mai curat posibil.

CONTRA

Edited by kenzo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, nu exista motive intemeiate pentru ridcarea banului. In mai multe momemte din demo se observă faze cel putin dubioase, in special in situatii in care urmareste playerii sau directia lor sau cum reactioneaza exact in directia playerilor fara a avea informatii despre locatia acestora. Comportamentul este constant si nu pare sa fie coincidenta sau noroc.

Nu vad sa existe dovezi care sa contrazica suspiciunile mele si consider ca banul este justificat si ar trebui mentinut pentru ca comunitatea are nevoie de un joc cat mai curat, iar astfel de situatii nu pot fi ignorate.

Astept oricand un demo/filmare (posibil din spatele playerului) care sa imi contrazica supiciunile si atuni imi voi retrage cele spuse si voi cere ridicarea banului si eu

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere pentru domnul goldenboy am vazut filmarea Nu ai cum sa stii ca este acolo si sa tragi din prima in zona respectiva, ai un mare CONTRA Din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

Din partea mea are clar un CONTRA avand in vedere ca a mai fost discutat odata subiectul ''goldenboy " . Poate omu` joaca bine , poate omu`are skill , poate poate poate ..insa pentru siguranta serverului si pentru ca in momentul in care intra ne intinde pe toti peste tot si pentru ca noi sa ramanem cu N playeri decat cu unul bun care nu a fost verificat in pc , nu a jucat niciodata cu baietii mix ( unde zic ca s-ar mai fi putut pronunta si alti admini mult mai buni ca mine , adica s-ar vedea mult mai bine unele faze) . Tocmai din situatia sus mentionata de la mine ai CONTRA. Daca intr`adevar esti asa bun cum pari , o sa-ti gasesti imediat alta comunitate care sa te accepte. Succes ! 

Link to comment
Share on other sites

  • TECHNICAL ASSISTANCE

Oarecum PRO.

Cunosc persoane care chiar se adaptează bine la jocuri FPS, din moment ce cunosc fiecare colțișor unde poate să stea inamicul, însă în cazul tău pare că doar dai rush pe ei sau îi iei prin surprindere. Obiectivele nu par să te intereseze, ci doar kill-urile. Am văzut demo-ul (de fapt secvențe înregistrate și explicate) și există dovezi clare că ai fi avut ceva în acel moment. Deși pe server rulează whblocker și am confirmat cu ajutorul unui bot la care lucrez (MXP-RBOT) că nu se transmit informații despre poziția inamicilor dacă acesta nu este în zona lor vizuală. Logic vorbind, wall-ul este irelevant din moment ce nu se pot afișa inamicii de către orice cod.

Acum sper să vedem ce spun și ceilalți, însă, ca specialist, este oarecum nefuncțional wall-ul pe server (Nu sunt sigur dacă sunt coduri care au ceva anume pentru a obține exploatarea poziției acestora, deși serverul ar trebui să îi respingă dacă poziția [originea] transmisă prin "delta packets info" este invalidă sau prea mare).

 

P.S.: Am văzut că ești prezent în alte banlisturi tot pe motiv de wall (pe alte servere).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In urma votului de aici de pe forum, dar si a discutiilor de pe TeamSpeak, majoritatea adminilor sunt CONTRA debanarii.

Inchid aceasta cerere de unban cu raspunsul 'RESPINS'.

T/C

5694035.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...