Jump to content

Radu Drăgușin în primul interviu după transferul la Tottenham: ”Limita e cerul”


ViceSTG

Recommended Posts

1705423539-77354.jpg

Fundașul Radu Drăgușin a acordat primul interviu după transferul la Tottenham, unul în care a vorbit în detaliu despre alegerea făcută și obiectivele pe care și le-a impus.

 

  • Radu Drăgușin a ales să meargă la Tottenham, deși a avut pe masă o ofertă mai bună din punct de vedere financiar de la Bayern Munchen.
  • ”A fost alegerea corectă. Am semnat cu Tottenham pentru că am simțit că era pasul potrivit pentru mine și am avut o discuție bună și cu antrenorul. Am aflat că mă doreau de mai multă vreme și nu s-au gândit la mine doar cu o lună înaintea deschiderii ferestrei de transferuri”, a spus Drăgușin în interviul acordat pentru AFP, preluat de presa din Anglia.
  • ”Cred cu adevărat în această echipă și mai cred că este mediul ideal pentru a-mi continua cariera și a progresa alături de acești suporteri minunați și de coechipierii mei”, a adăugat jucătorul în vârsta de 21 de ani.
  • Drăgușin a povestit și care au fost sentimentele la debutul pe Old Trafford împotriva lui Manchester United.
  • ”Visul meu a fost să evoluez în Premier League, așă că a fost parte a deciziei mele (de a semna cu Tottenham). Cred că echipa, băieții de aici sunt pe o direcție bună și cred că venirea mea aici mă va ajuta mult.
  • ”Limita e cerul. Sperăm să fim cât mai sus posibil în campionat și apoi vom mai vedea”, a adăugat Drăgușin.
  • Acesta a mai adăugat că îi place ”intensitatea, viteza, agresivitatea și jocul de angajament fizic” din Premier League și că este mândru să fie al patrulea român care evoluează în tricoul lui Tottenham.
  • Radu Drăgușin a semnat cu Tottenham până în 30 iunie 2030, cu un salariu de peste 3 milioane de euro pe sezon.

Sursa: https://www.onlinesport.ro/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...