Jump to content

Polarista BiaWild


Recommended Posts

Salutare,

      Chiar daca mi se pare destul de amuzanta situatia, ma simt dator sa fac acest topic.

      O sa las un demo aici la care as vrea sa va spuneti un punct de vedere 🙂.

https://uploadnow.io/f/NJyfbk0

 

PS:  jos palaria ca fata joaca multe ore pe public, insa din experienta mea umila in acest joc pot spune ca: "FUGE cam tare mouse-ul pe polarul ala cand se face +attack1 ". 

PS2 : ne-am specializat pe polare peste noapte 🙂  si cand te gandesti ca altii se chinuie pe FZ si no-scope-ur ani si ani.... niste tampiti 🙂

 

Cya. 

 

Edited by AMGShowtime
Inactivitate
Link to comment
Share on other sites

Acum 20 minute, k1d0123. a spus:

In primul rand domnul Amazing, daca va uitati la acest demo si dati pe slow, in momentul in care ea trage in acei playeri cu polarul sau AWP-ul, gloantele se duc direct in locul in care trage ! Am vizualizat acest demo de 4-5 ori! Din punctul meu de vedere, acest demo dovedeste corectitudinea jucatorului. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tin sa precizez ca daca te uiti nu in timp ce trage ci inainte sa traga in slowmo, se vede clar cum doamna face aim assist info. Tinta se fixeaza pe perete fara nici un motiv. uita-te la primele 2 runde ca acolo se vede cel mai clar. 

sta cu tinta in pamant, deodata se intoarce la 180 de grade si se uita intr-un perete intre scara si lung fara nici o treaba din rampa x1....

In fine... 

sa vedem ce mai zic si restul. 

Edited by GranpaMike
Link to comment
Share on other sites

Buna,

Nu contest experienta niciunui admin dar mi se pare iritant si jignitor (polarista) in conditiile in care EU, personal, STIU CLAR faptul ca nu am instalat/adaugat nimic care sa ma avantajeze in acest joc. Joc by default inca de la inceput (decembrie) si rare sunt momentele in care se intampla sa joc stralucit precum am jucat aseara. 

Daca as fi contestat stilul de joc al altui admin/jucator, as fi facut-o intr-o maniera politicoasa, nu ca tine (@ Amazing).

Asadar, decizia mea consta in a ma retrage definitiv, indiferent de concluzia detinatorilor, si nu pentru ca m-as simti cu musca pe caciula cum considera autorul, ci pentru ca mi-e lehamite, atmosfera nemaifiind prietenoasa chiar deloc.

Multumiri,

O zi cu spor s-aveti!

~BiaW.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

      Banuiam ca aceasta postare va face destul de multe valuri, multi dintre voi amestecand poate relatiile personale cu cele strict legate de joc.

      @kido0123: reply-ul tau nu tre sa fie catre persoana mea "domnule Amazing" ci ar trebui sa fie ca o parere personala despre demo-ul mentionat.  Nu tre sa-mi arati ca ai o afinitate pentru un jucator/jucatoare intrucat nu este un forum de matrimoniale ci este un forum in care dezbatem tema - Counter-Strike 1.6!  Suplimentar, nu am semnalizat faptul ca face 10 kill-uri toate prin HeadShot, ci am evidentiat miscarea mouse-ului/crosshair-ului in momentul in care trage (+attack1).

       @Grandpa: rar fac demo-uri pe cineva, insa atunci cand le fac si le mai postez e destul de decisa treaba (din punctul meu de vedere). 

       @BiaWild:  1. e alegerea ta daca mai continui sau nu aici. Facand pe drama si imbracand haina victimei nu se vor sterge demo-urile si ce apare in ele :). 

                          2. demo-ul atasat la postarea mea este de aseara, insa mai am si altele de acum 1-2 saptamani in care se vede cam acelasi lucru (nu am facut postarea atunci ci am avut o discutie cu tine pe aceasta tema insa aparent alegerea ta a fost de a continua asa).

                          3. de asemenea, exista si demo-uri cu tine cand tragi NORMAL cu polarul (ceea ce nu e nimic fantastic pentru ca asa se vede la toti playerii de pe server) si culmea tinta nu face deloc asa (asta pentru unii care ar putea zice ca isi dezvolta unii jucatori stilul cu polarul 🙂 ).  As adauga suplimentar, privind aceasta ipoteza ca este foarte greu sa iti "antrenezi" o asemenea miscare si sa o realizezi la fiecare +attack1 (nu mai intru in detalii ca iesim din zona topic-ului). 

    

PS:  nu stiu daca este o parere generala sau doar a celor care nu stiu foarte bine jocul (sau care se simt cu musca pe caciula), insa NU AM REALIZAT DEMO-UL intrucat scorul era 100-2  sau 50-1, ci pentru ca miscarile din timpul jocului nu sunt NATURALE. Putea foarte bine scorul sa fie 5-30 ca tot exista postarea si discutiile acestea. Asadar, nu exista sau mai bine nu isi are rostul explicatia "am avut o seara mai buna"!

 

Cya. 

 

Edited by Amazing4dreamlife
Link to comment
Share on other sites

Buna din nou, chiar nu ma pot abtine!

Adminul Amazing este unul cu experienta, nu neg asta, dar fata de mine greseste ireparabil. 

Amazing, cele 2 demo-uri pe care mi le-ai facut in trecut au fost insotite si de niste cuvinte nu tocmai potrivite, motiv ptr care nu ti-am mai raspuns. Simt ca ma bati cu "experienta". M-ai abordat acum 2 zile, s-a redeschis subiectul si am insistat sa imi explici totusi situatia, iar acum consideri ca ce am facut aseara a fost CLAR o dorinta a mea de a juca murdar, culmea fir-ar sa fie, cu admin pe server. 

Ceea ce se intampla acum este o dovada clara ca poti avea si 30 de ani de experienta acumulata in cs 1.6 si tot poti gafa in cazul cuiva.

Este o situatie win-win din punctul meu de vedere ~ eu plec si nu mai citesc aberatiile de pe aici (ca deja am nervi cu carul), iar tu vei juca in liniste. 

Ma agit asa pentru ca nu sunt cinica si imi pasa pentru ca comunitatea asta era refugiul meu intr-o perioada cu stres. 

Deci stimabili, miscarile NU PAR a fi NATURALE, insa va asigur ca ele sunt facute strict de manuta mea. 

La revedere! 

~BiaW.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

       Aceste demo-uri nu pot fi insotite decat de niste vorbe radicale si destul de imperative (cel putin asta este parerea mea). Daca nu sunt adresate cum trebuie se ajunge la expresia "sat fara caini". In ceea ce priveste "dorinta ta de a juca murdar, culmea cu un admin pe server" cred ca am auzit-o de cel putin 1000 de ori si CULMEA de la jucatori care s-ar fi jurat si pe ce nu au ca sunt curati - pana la proba contrarie! 

       In ceea ce priveste faza cu abordarea, cred ca ar fi fost mai bine sa nu deschizi subiectul intrucat nu te avantajeaza deloc. Eu am avut bunul simt ca un coleg de joc bun ce sunt sa-ti explic ce se vede si cum sta treaba, dar aparent ai evitat cu succes toate informatiile si ai continuat.

       Am lasat demo-ul ala aici pe forum si fiecare  admin poate/ar trebui sa-si dea cu parerea, asta este si ideea in cazul in care a scapat cuiva acest element (nu are nicio legatura experienta de juma de an, 5 ani, 20 de ani, 30 de ani). 

       Nu cred ca exprimarea ta ca fiind o situatie win-win are vreo acoperire logica intrucat serverul acesta nu sta nici in mine nici in tine. Ca faci iar pe drama si astepti sa zica cineva nu pleca BIA asta este alta poveste, insa din punctul meu de vedere s-a facut ce trebuia (semnalizarea prin demo a unei situatii).

       Ma amuzi cand zici ca faci miscarea cu manuta ta 🙂 (pe langa ca ai sarit paragraful in care explicam ce ar insemna sa faci miscarea aia) .  Imi pierd eu 2-3 ore din viata si te rog sa mergi cu mine la o sala de Gaming din Bucuresti (alegi tu sala) si iti las si o ora de incalzire. Facem demo si chiar fac eu un video iar daca TIE PERSONAL  iti iese miscarea aia .... si nu ma refer la un demo de juma de ora..... ci daca iti iese miscarea aia de 2-3 consecutiv eu vin aici pe FORUM/TS3/SERVER si imi cer scuze public tuturor 🙂 .

 

PS:  pana una alta ramane un demo si un raspuns din gura (ca doar nu ne doare gura) ca facem miscarea din manuta 🙂 .  bine tot din gura poti sa ne zici de ce faci miscarea aia doar cateodata si nu tot timpul .... dar na probabil nu ne poti spune toate secretele :)))) 

Cya. 

         

Link to comment
Share on other sites

  • TECHNICAL ASSISTANCE

Sa traiti,

 Nu vreau sa deranjez sau sa supar pe cineva cu ceea ce am sa zic, e strict parerea mea!

  • M-am uitat de 2 ori pe acest demo iar eu unul zic ca Bia nu a jucat cu coduri sau orice alt program care sa ii usureze jocul. Asa fac si eu cu polarul, o faci o data, de doua ori si devine un fel de tic.
La 29.06.2023 la 9:27, GranpaMike a spus:

Tin sa precizez ca daca te uiti nu in timp ce trage ci inainte sa traga in slowmo, se vede clar cum doamna face aim assist info. Tinta se fixeaza pe perete fara nici un motiv. uita-te la primele 2 runde ca acolo se vede cel mai clar. 

sta cu tinta in pamant, deodata se intoarce la 180 de grade si se uita intr-un perete intre scara si lung fara nici o treaba din rampa x1....

In fine... 

sa vedem ce mai zic si restul. 

@GranpaMike: Treaba cu aim asistul e complet eronata. Tu ai precizat ca tinta de fixeaza pe "perete" iar la "aim asist" se fixeaza pe player iar din ce am observat nu e cazul. Treaba cu tinta in pamant nu stiu unde ai vizualizat-o, se vede destul de clar ca Bia statea pe site si tinea scara, respectiv lung-ul.

Revenind..
   Daca 3 kill-uri pe scara (sau cate erau) vi se pare o faza de cod, gresiti amarnic. Se observa destul de bine ca playerii care au intrat pe scara erau mult mai slabi (stateau unii langa altii fara sa avanseze) iar pentru Bia a fost mult mai usor sa-i omoare, nu cred ca a fost o faza prea wow incat sa zici ca aceasta are cod!

[P.S: Data viitoare sper sa respectam si modelul pe care il avem la dispozitie pentru ca nu e pun la misto acolo]

EU UNUL SUNT :Contra:

Link to comment
Share on other sites

Salut,nu prea am citit postarile colegilor,dar am citit in mare parte ceea ce te deranjează. Nu am avut foarte multe interacțiuni cu majoritatea colegilor,unora nu le știu nici numele,deoarece sunt mai nou,dar!! Pe Bia am avut ocazia sa o cunosc și fără sa ma uit la demo,îți spun cu siguranță că este o persoana foarte matură și nu ar face copilării de genul. Și să închei și eu aceasta mică conversație,fiecare jucător are un stil aparte de joc,uneori dacă ma vezi cum joc eu cu awp-ul,ai crede ca am cod și chiar te invit odată la un joc și îți voi da și wargods,zi frumoasă tuturor în continua.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut sunt nou aici dar am si eu dreptul sa imi dau cu parerea,am vizionat si eu demo-ul nu am vazut ceva care sa ma convinga,doar faptul ca era panicata si nu poate sa isi controleze dpi-ul si sensivitatea.Dar asta nu inseamna ca demo-ul nu va fii verificat cu slowmotion ca sa fie bine pentru toti.Ceea ce am mai observat eu voi 2 aveti o interactiune foarte fierbinte parerea mea este sa va lasati orgoliul deoparte sa nu se ajunga la alceva.Rog pe @Lays sa creeze o sectiune cu staff only unde sa se posteze problemele care sunt in cauza.Topicul reclamatie adminii este pentru a reclama un admin,ceea ce se intampla in topicul acesta este ca fiecare sa isi deie cu parerea.Parerea mea este ca accest topic sa fie inchis pentru ca din cate observ se fac 2 luni de cand este deschis, si am raspuns 5 oamenii si 4 reply-uri. @Lays tu ce parere ai ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...